Yazılım ve Teknoloji devi Google'ın üzerinde çalıştığı yeni işletim sistemi olarak adlandırılan Fuchsia OS nedir, Yoksa Android'in yerine geçmeyi mi planlıyor? Ne zaman gelecek?

Yeni işletim sistemi Fuchsia OS, Ne Zaman Çıkacak?

Google Fuchsia, Google'ın laptop'lar, telefonlar ve tabletlere yönelik bir işletim sistemi. Peki henüz ilk günlerini yaşayan Fuchsia, tam olarak nasıl bir platform? Android ve Chrome OS'u nasıl etkileyebilir?
 
Fuchsia OS'un tasarım yaklaşımı Microsoft'un Windows 10'da izlediği yaklaşıma çok benziyor. Tüm arayüz, kernel denilen aynı kök kodu kullanıyor ve kullanıcıya gösterilen arayüz, alete uyum sağlıyor.
 
Fuchsia'nın "Zircon" olarak bilinen kernel'i, sıkça güncellenebiliyor ve uygulamaların ulaşımına karşı güvenle savunuyor.
 
Fuchsia, kartlı görünüme ağırılık veriyor - açtığınız her uygulama bu kartların içinde görünüyor. Tek karta ansızın fazla uygulama yerleştirebiliyorsunuz. Böylece uygulamalardan çok görevlere odaklanıyorsunuz.
 
Şimdiye kadarki en iyi çapraz-platform işletim sistemi olmayı fakatçlayan Fuchsia, bunun için GitHub'da "ledger" isimiyle tanınan yeni bir aracı kullanıyor. Bu sayede Google hesabınızla giriş yaptığınız bir Fuchsia aletine yüklediğiniz uygulamaya tüm Fuchsia aletlerinden erişebiliyorsunuz.
 
Fuchsia'nın çıkış tarihiyle alakalı birçok dedikodu yapıldı ancak Fuchsia'yı kullanan aletlerin 2019'dan önce ortaya çıkması beklenmiyor. Ancak 2018'de Fuchsia'yı çalışır halde görebiliriz ve firma, bir önizleme sürümü yayınlayabilir.
 
Fuchsia, vakit içinde Android ve Chrome'u bitirmeyi tasarılıyor olabilir ancak Android ve Chrome'un getirdiği birçok prensip, yaşamaya devam edecek. Örneğin Fuchsia'nın ilk yapıları, Material Design tasarım dilini kullanıyor.