Microsoft Windows Media Player için neler düşünüyor? Windows Media Player kaldırılacak mı?

Windows'da bir dönem sona erdi!

Ortaya çıkan bir görüntü Microsoft'un popüler video oynatma yazılımı Windows Media Player'ı sonlandırmaya çalıştığı şeklinde açıklandı. 
 
Reddit'te yayınlanan bir ekran görüntüsü, Microsoft'un Windows Media Player'ı açan kullanıcılara, Movies & TV uygulamasının özelliklerini vurgulamak için açılır pencereler gösterdiğini ortaya koyuyor. Muhtemelen yazılım devi, Media Player’ı sonlandıracağı için kullanıcılarının dikkatini bu uygulamaya çekiyor.
 
 
"Yeni Windows 10 Video Player’de Açılsın mı?" ikazı veren pencerede, destek gibi özellikleri vurgulamadan önce, açılır pencerede MKV ve 4K dosyaları için dizüstü bilgisayarlarda daha uzun pil ömrü, mini görünüm desteği ve 360 video desteği olduğu okunuyor.
 
Movies & TV uygulaması Windows Media Player için oldukça iyi bir alternatif olsa da, yeniden de bir sürü iyileştirme yapılması gerekiyor. Öte yandan, Windows Media Player'ın sonlandırması vaziyetinde, VLC video oynatıcısı gibi birçok değişik alternatifin bulunduğunu anımsatmak isteriz.
 
Windows Media Player son senelerde çok fazla gelişme sağlamasa da, hâlâ iyi çalışıyor ve birçok kullanıcının birinci tercihi oluyor.