En kullanılan bilgisayar yazılımı Windows 10'daki parmak izi okuma, yüz tarama ve iris tarama özelliklerine yenisi ekleniyor!

Windows 10'a yepyeni özellik!

Microsoft, Windows 10 Pro'ya özel yeni bir şifreleme üzerinde çalışıyor. Windows Hello ile bilgisayarınıza avuç içi tanıma özelliği ilave edecek. Microsoft'la Fujitsu'nun ortak yürüttüğü çalışmada sona yaklaşıldı.
 
İhtiyaç duyulan donanımlara sahip Windows 10 Pro işletim sistemli aletlerinizde avuç içinizi okutarak aletinizi kolaylıkla açabileceksiniz. Fujitsu'ya göre, avuç içi kimlik doğrulama sistemi temassız, hijyenik ve daha önce yapılmamış bir teknoloji. Bu sistemin yanlış tanıma ihtimali %0,00008.
 
Tanımlamanın başarısız olma oranı da %0,01. Windows Hello'yu kurmak için Başlangıç hemen peşinden Ayarlar > Hesaplar > Seans açma seçenekleri yolunu izleyin. Bilgisayarınızda ihtiyaç duyulan donanım varsa Windows Hello altında, yüz, parmak izi ve avuç içi seçeneklerini göreceksiniz. Gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra artık aletin açılması için şifre yazmak zorunda değilsiniz.