Microsoft, Fotoğraflarınızı Telefondan PC'ye Aktarmanızı Sağlayacak Uygulamasını Duyurdu!

Microsoft'tan yepyeni bir uygulama!

Microsoft, iOS ve Android işletim sisteminde PC’ye WiFi üzerinden bağlanıp hızlıca resimlerinizi aktarabileceğiniz yeni sistemini duyurdu.
 
Microsoft, yayınladığı yeni bir uygulamayla, Android veya iOS işletim sistemine sahip telefonlardan rastgele bir kablo gereği duymadan resim aktarabilmenizi sağlıyor. Telefonunuzda bulunan resimleri bilgisayarınıza aktarıp güvenle gizlemenize imkan tanıyacak yeni uygulama, bilgisayarınıza bağlanıp telefondaki fotoğrafları Windows 10 PC’ye aktarıyor.
 
 
Microsoft Garage projesinin bir parçası olarak geliştirilen uygulama, Windows 10’un yerleşik fotoğraflarına bağlanarak, telefondan bu klasöre fotoğraf aktarmaya olanak tanıyor. Şayet OneDrive, Google Drive gibi bulut hizmetleri kullanıyorsanız bu hizmeti kullanmanıza gerek yok, ancak telefondaki fotoğrafları düzenli olarak bilgisayara eriştirmeniz gerekiyorsa, telefonu kabloyla takmak yerine aynı ağ üzerinden telefonla bilgisayarı birbirine bağlamak daha pratik bir çözüm sağlayabilir.
 
 
Öncelikle bu irtibatı kurabilmek için bilgisayar ve telefonunuzun aynı ağ üzerinde olması gerekiyor. Windows 10’un en güncel sürümünü yüklemeli ve QR kodu aracılığıyla Windows 10’la telefonunuzu bağlayabilirsiniz. Aynı ağ üzerinden fotoğrafları bilgisayarınıza yükleyerek telefonun bozulma, çalınma vaziyetlerine karşı hatıralarınızı savunma altına almış olursunuz.
 
Uygulama şu anda Windows 10 PC’ye kalıcı olarak irtibat sunmuyor. Bu yüzden fotoğraflarınızı yedekledikten sonra yine bağlanmak istediğinizde yeniden QR kodu ile doğrulama yapmanız gerekiyor. Uygulamanın çalışabilmesi için Fotoğraflar’a gidip, sağ üstte yer alan seçenekten Ayarlar’a gitmeli ve burada yer alan “Ek Özellikler” seçeneğini “Açık” yapmalısınız. Bunu yaptıktan sonra, aynı WiFi ağı üzerinde olduğunuzda telefon ve bilgisayar birbirine bağlanacaktır. Uygulamaya aşağıdan erişebilirsiniz.