Windows 10 Pro'ya güç yönetimi konusunda güncelleştirmeler hazırlanıyor!

Microsoft, Windows 10 Pro'ya Yeni Bir Mod Geliyor!

İş istasyonlarında gerçilave edişen mikro takılmaların önüne geçmek isteyen Microsoft, iş istasyonları için geliştirilen Windows 10 Pro'ya yeni bir güç yönetim modu ilave edecek.
 
Microsoft, iş istasyonu sahiplerinin güçlü donanımlarından daha tesirli bir şekilde yararlanması hesabına iş istasyonları için geliştirilen Windows 10 Pro’ya yeni bir güç yönetim modu ilave etmeyi tasarılıyor. Yeni güç yönetim modu, Mart veyahut Nisan ayında kullanıcılara yayınlanacak olan güncelleme ile beraber kullanıma sunulacak.
 
Yeni güç yönetim modunun emeli, sisteminizin müsaade ettiği kadar yüksek performans ele geçirmenizi sağlamaktır. Windows Insider şefi Dona Sarkar, yaptığı açıklama ile mevcut yüksek performans siyasetleri üzerine yaptıkları yeni siyasetin mikro gecikmeleri ortadan kaldırmasını umut ettiklerini belirtti.
 
Yeni güç yönetim modu, sadece iş istasyonları için geliştirilen Windows 10 Pro’da kullanıma sunulacak. Dolayısı ile değişik bir Windows 10 sürümü kullanan iş bilgisayarları bu moddan yararlanamayacak. Ayrı olarak oyun bilgisayarları için zati bir ‘oyun modu’ sunan Microsoft, oyun bilgisayarları için de yeni güç yönetim modunu kullanıma sunmayacak.