En çok kullanılan uygulamalardan olan Google Haritalar uygulaması için gelecek yeni bir özellik ortaya çıktı. İşte, Android için Haritalar Beta versiyonun detayları.

Google Haritalar için bir yenilik daha!

Şu an için test2 evresinde olan özellik ile bundan böyle konum dışında batarya süresi paylaşımı da gerçilave ediştirebileceksiniz. Tabii ki bu oran genel aralıkta olacak, bilinen şarj vaziyeti anbean değişebiliyor. Bu sayede örneğin, bir arkadaşınızın gece zamanı haneye ne kadar yaklaştığını ve şarjının bitmek üzere olup olmadığını öğrenebileceksiniz.
 
 
Haritalar kodunda ayrı olarak, toplu taşıma kullandığınızda belirli bir durağa erişeceğiniz net vakiti arkadaşlarınızla paylaşabileceğiniz bir özellik de görülüyor. Ek olarak, uygulamanın yönlendirmelerini etkileyebilecek favori istasyonlarınız için kısayollar da gelecek özelliklerden.
 
Tabii ki bu ayrıntıların ne vakit sunulacak bir güncelleme ile beraber geleceği şu an için belirsiz. Öte yandan, şirketin konum paylaşımı ile ilgili kullanıcılarına çok daha fazlasını sunmak istediğini söyleyebiliriz.