Teknoloji devi Google Asistan, 2018 yılı içerisinde Türkiye'ye geleceği iddia ediliyor. Peki, Google Asistan ile diğer Google ürünleri de ülkemizde satılacak mı?

Google Asistanı Türkiye’ye geliyor!

Google, sesli asistan işine Google Asistan ile giriş yapmış ve son dönemde Siri'den daha iyi sonuçlar vermesi ile büyük alaka görmüştü. Google, Google Asistan için Google Home ekosistemi oluşturmuş ve bu bağlamda akıllı hoparlörlerini satışa sunmuştu.
 
Avustralya, Kanada, Fransa, Almanya, Japonya, Birleşik Kraliyet ve Amerika Birleşik Devletleri'nde kullanılabilen Google Asistan ve Home ürünlerinin bu sene içerisinde Türkiye'ye gelme ihtimali doğdu.
 
Android Authority sitesinin haberine göre; Google Asistan bu sene içerisinde 52 değişik ülkeye gelecek. Ayrı olarak Google Asistan'a 17 değişik yeni dil ilave edecek. 52 ülkenin içerisinde Türkiye'nin de olduğundan eminiz. Ancak 17 dil seçeneğinde Türkçe'nin olup olmadığını kestirmek zor.
 
 
Google Asistan ile beraber ülkemizde Google Home ürünlerinin de satılma ihtimali doğuyor. Apple'ın henüz ülkemizde Siri destekli HomePod'u satışa sunmadığını, Google'ın Apple'dan önce davranarak Türkiye pazarında iyi bir konum ele geçirebileceğini belirtelim.