Google, Android 9.0 P öncesi ChromeOS sürümünde siyah tema seçeneğini test etmeye başladı. ChromeOS, siyah tema ile daha şık görünüyor.

Chrome'dan siyah tema!

Google, 8 Mart tarihinde düzenleyeceği Google I/O 2018 etkinliğinde yeni Android sürümü olan Android 9.0 P'yi tanıtıacak. Google, siyah tema seçeneği ile gelmesi beklenen Android 9.0 P öncesi, ChromeOS'e bu seçenek ilave etti.
 
Chrome Unboxed, ChromeOS'in geliştirici sürümünde sistem arayüzü için siyah tema seçeneğinin olduğunu ortaya çıkardı. Görev çubuğu bölümündeki pop-up pencereleri ve vaziyet çubuğunu siyah bir görünüme çeviren bu özellik, çok yakında tüm ChromeOS kullanıcılarına sunulacak.
 
ChromeOS'teki siyah tema seçeneğinin ilerleyen aylarda tüm sistem arayüzünde kullanılacağı söyleniyor. Ancak bu iddia için bir delilin olmadığını belirtelim. Peki, siyah tema görünümün yanından kullanıcılara neler sunuyor?
 
Siyah rengi OLED oturumlarda pikselleri yakmadan oluşturulduğu için pil ömrüne büyük katkı sağlıyor. LCD tabanlı oturumlarda ise OLED kadar olmasa da pil ömründen tasarruf edilmesini sağlıyor.