Xiaomi Mi 'nin Redmi Note 4 olduğu düşünülen akıllı telefon, kullanıcının cebinde patladı.

Xiaomi Mi Patladı!

Patlayan akıllı telefonlarla alakalı raporlara bu günlerde daha az rastlıyoruz. Bu iyi bir haber olabilir ancak, imalat hataları veyahut bu aletlerin yaşadığı diğer hasarlardan ötürü bu gibi olayların artık gerçilave edişmediği mananına gelmiyor.
 
Patlayan bir akıllı telefon konusunda gelen en son rapor, Hindistan'dan geliyor. İddiaya göre Xiaomi Redmi akıllı telefon, sahibinin cebinde patladı ve bacağında ciddi yanıklara yol açtı.
 
Mahalli medyada çıkan haberlerde, aletin yalnızca dört ay önce satın alındığı ve resmi servis merkezinin "olayın bildirilmemesi için sahibine öneride bulunduğu" ve ayrı olarak kendisine yeni bir telefon öneri edildiği belirtildi.
 
 
Ancak hikaye kabataslak anlatılmış ve patlayan telefon modeli ve olayın nasıl gerçilave ediştiği gibi kritik bilgiler mevcut değil. Çoğu vaziyette, telefon şarj olurken aşırı ısınma neticesi patlıyor.
 
Ancak, kullanıcı telefonu cebinde taşırken patladığını söylediğine göre, aletin şarj olurken patlaması gibi bir ihtimali bulunmuyor. Belirtilen kaynak, Redmi Note 4 telefonlarının yandığını bildiren başka raporların bulunduğunu öne sürüyor ancak, yeniden de başka hiçbir detay bilinmiyor.