Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi'nin yeni amiral gemisi Mi 7'nin teknik özellikleri sızdırıldı. Çıtayı yine yukarılara çeken Xiaomi, 8GB RAM ve 128GB depolama alanı sunacak.

Xiaomi Mi 7'nin Özellikleri Sızdırıldı!

Xiaomi’nin bu sene ikinci çeyreğinde tanıtılması beklenen amiral gemisi Mi 7’nin teknik özellikleri sızdırıldı. Çevrimiçi olarak paylaşılan ekran görüntüsüne göre Xiaomi Mi 7, 2160x1080 piksel Full HD+ çözünürlüğünde 5.6 inçlik bir ekrana sahip olacak.
 
Qualcomm’un en son amiral gemisi işlemcisi olan Snapdragon 845’ten gücünü alacak olan alet, Xiaomi’nin ilk 8GB RAM’li akıllı telefonu olacak. RAM kapasitesini arttıran Xiaomi, dahili depolama alanını da 128GB olarak belirlemiş gibi görünüyor.
 
8GB RAM ve 128GB depolama alanı günümüz amiral gemileri için dahi başlangıç için biraz yüksek özellikler gibi duruyor. Bu yüzden Xiaomi’nin 6GB RAM ve 64GB depolama alanına sahip daha düşük özellikli bir varyant tanıtması da bekleniyor.
 
Geçtiğimiz sene tanıtılan Mi 6 modeli 3350mAh bataryaya sahipti ki buna vasati bir batarya kapasitesi diyebiliriz. Ancak sızdırılan ekran görüntüsüne göre Xiaomi Mi 7, 4480mAh bataryaya sahip olacak. Ancak buna pek olasılık verilmiyor.
 
Söylentilere göre Xiaomi, Mi 7 modelinin yanında bir de Samsung üretimi 6 inç ekranlı bir Mi 7 Plus modeli tanıtacak. Büyük ekranlı modelin ücreti ile ilgili henüz bir tahmin bulunmazken Mi 7’nin vergiler hariç 1800 TL ücretinin olması bekleniyor.