Xiaomi Mi 5X modelinin, 2018 senesi devam sürümü olarak gösterilen yeni akıllı telefonlarda değişik bir hayli sistem kullanılacağından söz ediliyor. Xiaomi Mi 6X modelinin ilk farklığı 18:9 ekran formatına geçiş yapılması olacak.

Xiaomi Mi 6X Geliyor

Geçen sene bu format pek seçenek edilmemiş ve geri tasarıya atılmıştı. Bu sene ise çerçevesiz ekran modeline geçiş yapılacağı, haliyle 18:9 ekran oranı sunulacağı da belirtiliyor. Bu bölümde ekran boyutu konusunda ise 5.7 inç tercihinin öne çıkacağı konusunda bilgiler var. 

Fakat bir diğer görüşe göre yeni modelde 5.7 inç kasa kullanılacağı ancak çerçevesiz yapının 5.9 inç ekran boyutunun sunulmasını sağlayacağı belirtiliyor. Ekranın çözünürlük değeri konusunda ise bir bilgi paylaşımı yapılmadığını gördük. Bunun dışında genel tasarım konusunda da bazı bilgiler var. 

 

Paylaşılan görsellere göre Xiaomi Mi 6X, önde geniş yüzeyli çerçevesiz bir ekran kullanırken, arka bölümde ise peş peşe sıralanmış olan çift kamera kullanacak. Yine 3.5 mm jak kullanımına yer verileceği belirtiliyor. Parmak izi sensörlerinin de arka bölümde bulunacağı belirtilen akıllı telefonların sistemsel özellikleri bölümünde ise pek bir detay paylaşımı yapılmadı.