Telefonunda bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun? TestM uygulaması telefonunuzu tarayarak bu sorunların hangi noktalarda bulunduğunu gösterecek. Haydi şimdi detaylara bakalım

Telefonunuzda sorunlar varsa bu uygulama size göre

Kabul etmemiz gerekiyor ki akıllı telefonlarımız, günlük hayatımızın merkezinde bulunuyorlar. Hemen hemen her şeyi akıllı telefonlar üzerinden yapıyor veya koordine ediyoruz. İletişim, müzik, resimçılık, navigasyon gibi pek çok alanda kullandığımız telefonlar, bazen biz fark etmeden bozulabiliyor. Örneğin sensörlerinden biri arızalanıyor veyahut ekranın dokunmatiğinde bir mesele çıkıyor. Karşınıza hiç beklemediğiniz bir anda sorun çıkmasındansa kendiniz telefonu kontrol ederek ne gibi sorunlarının olduğunu bulabilir, sonrasında çözüme kavuşturabilirsiniz.
 
Giderek genel aşınma ve yıpranmaya uğrayan telefonlar, mikrofon, hoparlör veya sensör gibi donanımlarda da sorun yaşayabiliyor. TestM isimli uygulama sayesinde telefonun nerelerinin çalıştığını, nerelerinin sorunlu olduğunu görebiliyorsunuz. Bu sayede uygulama üzerinden bir rapor oluşturarak, telefonun hasarlı bölümünü düzeltmesi için bir teknik servise müracaat edebilirsiniz.
 
 
Hem Android hem de iOS platformunda bulunan TestM’le telefonunuzun donanım özelliklerini görebilir, hızlı veya tam test2 başlatabilir, isterseniz özel olarak istediğiniz donanımları test edebilirsiniz. Tamamiyle Türkçe dil desteği sunan uygulama, 5 dakikadan kısa süre içerisinde telefonun ne vaziyette olduğunu size gösterecektir.
 

TestM Nasıl Çalışır?

Uygulamayı ilk defa açtığınızda, değişik adımların olduğu bir anasayfa görünecek. Burada iki çözümleme seçeneği var; bunlardan birisi hızlı tarama, ötekisi ise tam tarama. Hızlı tarama seçeneği simültane olarak birkaç test2 çalıştırıyor. Tam tarama ise telefonunuzda bulunan her donanımı teker teker test2 ediyor. 3.5 mm jak irtibatı ve şarj yuvasının meseleli olup olmadığını anlamak için bu çsafha birimlerinin el altında olması gerekiyor. Bunlar da yanınızda olduğunda tam taramayı çalıştırarak tüm donanımları teker teker kontrol edebilirsiniz.
 
 
 

Test2 Bitirince Ne Olacak?

Test2 bitirdikten sonra telefon ile ilgili daha çok bilgi sahibi olabilirsiniz. Şayet aleti teknik servise götürmeniz gerekiyorsa tam taramanın raporunu çıkarabilir, bu raporu WhatsApp, Gmail gibi iletişim platformları ile istediğiniz kişiye gönderebilirsiniz. Uygulama üzerinden bu arada batarya bilgileri; şarj düzeyi, voltaj, toplam amper gibi vaziyetlere bakabilir, telefonun model, IMEI, Android sürümü, ekran boyutu, RAM miktarı, CPU hızı, kamera, dahili hafıza gibi özelliklerini de öğrenebilirsiniz.
 
TestM’i kullandım ve tecrübelerime göre, bu fakatçla piyasaya sürülen uygulamalar arasında çok sağlam bir alternatif oluşturuyor. Mikrofon, kamera, hareket sensörleri gibi tüm donanımları test ettiren ve doğrulamayı da normal olarak size yaptıran uygulama, kendi kendinin eksperi olmak isteyenler için ücretsiz olarak sunuluyor.