Çin'de babasının eski telefonunu kullanan çocuk, şarjdaki telefonun bir anda patlaması üzerine tek gözünü ve tek parmağını kaybetti.

Şarjda Patlayan Telefon, Küçük Çocuğun Gözü ve Elini Mâl Oldu!

 
Çin'in güneyindeki Çin'in Guangxi Eyaletinde yaşayan 12 yaşında olan çocuk, şarj olan telefonu elinde patlayınca tek gözü kör oldu, elinin bir parmağı ise koptu. Meng Jisu isimli çocuğun sağ işaret parmağının koptuğu açıklanırken hastanede rehabilitasyon altında olduğu ve vaziyetinin kritik olmadığı açıklandı.
 

GÖZÜ VE PARMAĞI OLAY YERİNDE GİTTİ

Patlamanın çok şiddetli olduğu öğrenilirken çocuğun sağ gözünü ve parmağını olay yerinde tamamiyle kaybettiği açıklandı. Söz konusu cep telefonunun, Çin'de yapılan bir Hua Tang VT-V59 marka telefonlardan olduğu dile getirildi.

ABLASI KANLAR İÇİNDE BULDU

Meng'in ablası, yüksek sesle bir patlama gerçilave ediştiğini ve odaya girdiğinde kardeşini kanlarla kaplı halde yerde yata şekilde bulduğunu söyledi.
 

OPERASYON 5 SAAT SÜRDÜ

Sağlık kurumu yetkilileri çocuğunun parmağının onunla beraber getirilmediğini söyledi. 5 saat süren bir operasyon geçiren çocuğun vücudundan pek çok plastik parçası çıkartıldı.
Çocuğun babası telefonun kendi telefonu olduğunu ve akıllı telefon aldıktan sonra 2 yıllık telefonunu erkek çocuğuna verdiğini söyledi. Hua Tang isimli telefon şirketi olayla alakalı yorum yapmadı.