Moto G6 Plus, Motorola’nın Moto G6 ve G6 Play modelleri ile birlikte bu yılın ilk yarısında satışa sunacağı akıllı telefonlar arasında yer alıyor. Bu kapsamda MWC 2018 veya hemen sonrasında tanıtılması beklenilen cihazın tasarımı ortaya çıktı.

Moto G6 Plus GELİYOR!

 
 
 
Bu kapsamda Android Headlines tarafından paylaşılan bilgilere göre, Moto G6 Plus modeli Gümüş, Altın, Beyaz, Mavi ve Cyan olmak üzere toplamda beş değişik renk seçeneği ile kullanıcılara sunulacak.
 

Moto G6 Plus beş değişik renk seçeneği sunacak!

Motorola’nın yeni telefonu G6 Plus, Qualcomm Snapdragon 630 işlemciden güç alacak. Çalışma frekansı 2.2 GHz hızına kadar erişen sekiz adet Cortex A53 çekirdeğinden oluşan işlemci, Adreno 508 GPU’ya hane sahipliği yapıyor.
 
 
5.93 inç büyüklüğünde FHD+ çözünürlük sunan 18:9 formatında bir ekranın bulunacağı akıllı telefon, 3 GİGABYTE / 4 GİGABYTE / 6 GİGABYTE olmak üzere ülkelere göre farklı RAM seçenekleri ile beraber satışa sunulacak.
 
Çift arka kameraya ve parmak izi okuyucuya ev sahipliği yapan Moto G6 Plus, 3250 mAh kapasiteli bir bataryadan beslenecek. Android 8.0 Oreo ile kutudan çıkacak olan aletin özellikleri ile ilgili bilinenler, şu anda bunlar ile hudutlu.