Asus'un yeni amiral gemisi serisinden Asus Zenfone 5'in canlı görüntüsü sızdırıldı.

İşte Asus Zenfone 5!

Tayvanlı teknoloji devi ASUS, popüler Zenfone serisinin sonuncu modeli ile günümüzde haberlerde bulunmaya başladı. ASUS Zenfone 5 serisi sızıntıları gelmeye devam ediyor. En yeni sızıntı, Zenfone 5'in canlı görüntüsü ve bu, ekranda iPhone X'e benzer bir çentik olduğunu teyit ediyor.
 
 
Birkaç gün önce popüler Twitter kullanıcısı @RQandt, Zenfone 5'in kimi ayrıntılarını, iPhone X benzeri ekran çentiğinin varlığı da dahil olmak üzere paylaştı. Kaynak ayrı olarak, bir üreticiden aldığını öne sürdüğü aletin işlevlerini de çözdü. Canlı görüntü, Apple'ın iPhone X'inde kullandığı tasarıma benzer şekilde ekranda bir çentik içeren bir tasarımla donatılmış telefonu gösteriyor.
 
Sızdırılmış canlı görüntüde, Zenfone 5'deki çentiğin ön kamera kamera lensini ve kulaklığı barındırdığı gösterildi ancak, daha önce gördüğümüz görüntüler, kulaklığın sol tarafında bir sensör olduğunu göstermişti. Çentik dışında, canlı görüntü, Zenfone 5'in yüksek ekran-gövde oranının çerçevesiz bir tasarıma sahip olacağını gösteriyor. Alet ayrıca 18:9 en-boy oranına sahip görünüyor ve uzun ekranı bunu bariz bir şekilde gösteriyor. Ayrıca, ön tarafta, fiziksel bir ana sayfa düğmesi  yok. Bu da, telefonun arka tarafında parmak izi tarayıcı özelliğine sahip olacağını gösterebilir. Ayrıca, ekranın sağ tarafındaki güç düğmesini ve ses düğmelerini görebilirsiniz.
 
Zenfone 5 MWC 2018 etkinliğinde resmen tanıtılacak ve şirket bu etkinlik için davetiyelerini çoktan gönderdi.