Güzel telefonlar pahalı olmak zorunda değil: İngiliz firma, yeni telefonu X2 ile, çok uygun fiyata şık görünümlü bir akıllı telefon sunuyor.

Hem ucuz hemde şık!

X2, İngiliz üretici STK'nın düşük fiyatlı bir akıllı telefonu . Düşük ücretine karşın göz alıcı bir tasarıma sahip olan akıllı telefon, bu arada sağlam donanım özellikleri sunuyor.
 
250 Euro ücreti ile STK X2, firmanın bugüne kadarki en pahalı aleti ve şimdiki amiral gemisi telefonlarda popüler olan 18: 9 en / boy oranına sahip bir 5.7-inç HD (1440 × 720) ekranı var.
 
Telefonun arkasına baktığımızda, telefonun eğimli kenarları, Galaxy S7'de gördüğümüz kaplamayı hatırladıyor - ancak malzemeler o kadar yüksek kalite değil.
 
 
İç donanım özelliklerine bakacak olursak alet, sekiz çekirdekli MediaTek yongaya, 4GB RAM'e, 64GB dahili depolamaya, Android 8 Oreo'ya ve 3000mAh pile sahip.
 
Rastgele bir NFC bulundurmuyor (bu yüzden Android Hisse veyahut cep telefonunuzdan İstanbul kart yüklemek söz konusu değil), ancak arka tarafa yerleştirilmiş bir parmak izi tarayıcısı ve arkaya bakan iki kamerası var. Ana kamera 16MP; derinliği yakalayan ikincil kamera ise 0.3MP.
 
İşletim sistemi olarak STK, Google'ın işletim sistemini hiç kurcalamamış ve Android 8 Oreo'nun saf halini sunuyor.
 
STK'nın sunduğu önemli bir ayrıntı, önceden yüklenmiş olan uygulaması aracılığıyla 24 saat destek olması. Aletle alakalı rastgele bir problem yaşıyorsanız, STK Care uygulamasını başlatabilir ve bir personelle günün rastgele bir saatinde destek için canlı chat yapabilirsiniz.