Mobil cihazların ekranlarını değerlendiren DisplayMate, Galaxy S9'un ekranının iPhone X'dan daha iyi olduğunu açıkladı. Peki, Galaxy S9'un ekranının DisplayMate derecelendirmesi kaç?

Hangisinin ekranı daha iyi Galaxy S9 mu iPhone X mi?

Samsung, geçtiğimiz Pazar günü MWC 2018 etkinliğinde yeni amiral gemisi modelleri olan Galaxy S9 ve Galaxy S9+'ı tanıtmıştı. Ekran teknolojisi olarak Galaxy S8'in üzerine koymadığı düşünülen Samsung, bu düşünceyi DisplayMate'in ayrıntılı incelemesi ile çürütmüş oldu.
 
Geçtiğimiz sene en iyi mobil ekranı unvanını iPhone X'a veren DisplayMate, bu unvanı iPhone X'dan alarak Galaxy S9'a verdi. Galaxy S9, DisplayMate'in değerlendirmesinden A+ notunu alarak, OLED oturum teknolojisinde ne kadar ilerlendiğini gözler önüner serdi.
 
 
DisplayMate, Galaxy S9 konusunda; "Galaxy S9'un ekranı Galaxy S8'e benzer bir yapıda gibi görünse de ciddi bir şekilde ekran performansında iyileştirmeler yapılmış. OLED paneli daha iyi arıtılmış eden Samsung, daha oturaklı bir teknolojiye yer vermiş. Özellikle ekran kalibrasyonu Galaxy S9'da muazzam görünüyor. Laboratuvar ortamında yaptığımız testler neticeninde Galaxy S9'un ekranına A+ notunu verdik." açıklamasında bulundu.
 
DisplayMate'in ayrıntılı incelemesine buradan erişebilirsiniz.