Çerçevesiz Google'ın sıradaki amiral gemisi Google Pixel 3 nasıl olacak?

Google Pixel 3 tanıtıldı! (Video)

Geçen sene, Google Pixel 2 , 16:9'luk bir ananesel en-boy oranıyla piyasaya sürülürken, Pixel 2 XL 18:9 en-boy oranı ile piyasaya çıktı. Ancak, bu telefonların ekranın çevreninde kalın çerçhaneyeler var. Dolayısıyla, Pixel 2 ikilisi piyasadaki en iyi akıllı telefon olmayabilir. Google Pixel 3 ve Pixel 3 XL'in özellikleri ve tasarımı ile ilgili konuşmak için henüz erken ancak, Google'ın her iki akıllı telefonunun da 18:9 ekranla başlatabileceği düşünülmektedir.

Concept Creators, Pixel 3'ün konsept görüntülerini piyasaya sürdü. Aşağıda izleyeceğiniz konsept video, Pixel 3'ün tam ekran tasarımı ve süper ince çerçhaneyeler ile geleceğini gösteriyor.

Pixel 3 konsepti, selefi modeller gibi arka oturumdaki iki tonlu tasarıma devam edeceğini gösteriyor. Akıllı telefon, beyaz, siyah, mavi ve kırmızı çoklu renk kombinasyonlarında görülebilir. Arka oturumun büyük bölümü metalden yapılmış gibi görünüyor ve kamera muhafazası camdan yapılmış. Telefonun ön yüzü, ince çerçevelerle çevrilmiş uzunlamasına bir ekrana sahip. Ayrı olarak, aletin ön bölümünde bir çift hoparlör görülebilir.


Konsept video, akıllı telefonun 6 GİGABYTE RAM ve 64 GİGABYTE'lık dahili bir depolama kapasitesine sahip olacağını belirtiyor. Telefon bir Snapdragon çip setiyle, muhtemelen Snapdragon 845 ile güçlendirilmiş. Tasarımcı, Google'ın Pixel 3'te çift arka kamera kullanmayacağına inanıyor. Çift kamera kurulumunun sadece Pixel 3 XL'de mevcut olabileceği ihtimali var.

Telefonun arka tarafında büyük boyutlu bir kamera sensörü ve bir parmak izi tarayıcı bulunuyor. Fiziksel düğmeler telefonun sağ kenarına yerleştirilmiş. Güç / kilit tuşu, ulaşımı kolaylaştıran değişik bir doku ve renge sahip.