Google'ın geride bıraktığımız 2017 senesi içerisinde kaç tane telefon sattığıyla alakalı bilgiler geldi.

Google Kaç Telefon Sattı ?

 
Google'ın Pixel telefon ailesi, Ekim 2016'da ilk defa piyasaya sürülmesinin üzerinden takriben 16 ay gibi bir vakit geçti. Bu süreçte telefonlar büyük alaka ve beğeni topladı. Peki geride bıraktığımız 2017 seneninde ne kadar Pixel telefon satıldı?
 
Bugün gelen haberlere göre, Google, 2017'de 3,9 milyon Pixel telefonu sattığı açıklandı. IDC'nin raporlarına göre bu rakam pek de etkileyici değil. Çünkü senelik 1,5 milyarı bulan küresel akıllı telefon pazarı göz önüne alındığında bu rakam bir hayli zayıf kalıyor. Bu rakamın Apple için vasati bir haftalık iPhone satışından daha az olduğunu söyleyelim.
 
Oranla az olsa da, Google'ın Pixel satışları en azından doğru yönde gidiyor. Raporlara göre, Pixel satış oranı 2017 seneninde iki katına çıktı ve Kantar Worldpanel'in en son verilerine göre Google'ın AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ pazarındaki telefon pazarı oranı yüzde 1,8'den yüzde 2,8'e yükseldi.
 
Öte yandan Google'ın satış rakamlarının bu düzeylerde kalmasının bir diğer sebebi ise henüz satışlarının küresel boyutta olmamasının da tesiri büyük tabii.