Ülkemizin önemli üreticilerinden olan General Mobile, Barselona’da düzenlediği özel bir etkinlikle GM 8 Go modelini tanıttı.

General Mobile, GM 8 Go Modelini Duyurdu!

Google’ın düşük düzey özelliklere (1 ve altındaki RAM’e) sahip telefonlar için geliştirdiği özel bir Android sürümü olan Android Go, kimi üreticilere esin kaynağı ve bu yönde akıllı telefonlar üretmelerine ön ayak olmaya devam ediyor. Türkiye’nin önemli üretici şirketlerinden olan General Mobile, MWC 2018 dahilinde yeni modeli GM 8 Go’yu tanıttı.
 
Chrome ve Google uygulamaları ile mobil internet kullanımını azaltıp kullanıcılarına data tasarrufu sağlayan GM 8 Go, 8,99 mm kalınlığında ve 150 gram ağırlığında.
 
Android Oreo 8.1 Go işletim sistemi sürümüyle kutusundan çıkacak olan GM 8 Go, 18:9 ekran formatlı 5,5 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip. Ekranını Corning Gorilla Glass teknolojisiyle savunan GM 8 Go’nun işlemcisi ise MediaTek MT6739.
 
 
1 GİGABYTE RAM ve 16 GİGABYTE dahili belleğin bulunduğu modelin bataryası ise oldukça büyük: 3500mAh. 13/5 MP çözünürlüklerinde arka ve ön kameraya sahip olan alet; gri, siyah ve altın renk seçenekleriyle sayışa sunulacak. Ücreti ile ilgili henüz bir açıklama yapılmış değil, yapıldığı taktirde sizlere aktaracağız.