Bir vakitlerin efsane markası olan BlackBerry, yine yükselişe geçmek umudu ile önümüzdeki dönemde Android işletim sistemli üç yen akıllı telefon tanıtmayı tasarılıyor.

BlackBery Bomba Gibi Geri Dönüyor!

TCL Communication’ın ortaya çıkardığı bir takım bilgiler ve öncesinden paylaşılmış bir takım sızıntı raporları ışığında BlackBerry’nin Uni, Athena ve Luna kod isimli üç yeni Android işletim sistemli akıllı telefonunun teknik özellikleri ortaya çıkmaya başladı.
 
Athena isimli modelin özellikleri CrackBerry forumlarında ortaya çıktı. Fiziksel bir QWERTY/Z klavyeye sahip olacak bu orta-üst düzey alet, arka tarafta çift kamera bulunduracak. Snapdragon 660 işlemcisinden gücünü alacak Athena’da, 6GB RAM ve 64GB depolama alanı bulunacak.
 
İlk tahminler BlackBerry’nin Athena’yı Nisan ayı başında tanıması yönündeydi. Lakin yeni gelen bilgiler BlackBerry’nin Athena’yı piyasaya sürmeye hazır olduğunu söylüyor ki bu da cihazın bu ay nihayetinde Mobil Dünya Kurultayı’nde tanıtılabileceği mananına geliyor.
 
TCL tarafından deklarasyonlan ‘Uni’ kod isimi iste BlackBerry’nin daha önce almış olduğu bir kamera patentinden geliyor. Patent, aletin üzerinden geriye doğru sarkabilen mekanik bir kamera lensini tarif ediyordu. Ama Alcatel’in daha önce Uni isimli değişik bir alet çıkarması, bu kod isiminin doğru olma ihtimalini azaltıyor.
 
BBE100-1 model numarasına sahip BlackBerry Luna ise şirketin fiziksel klavyeye sahip bir başka orta düzey Android telefonu olacak. BlackBerry’nin MWC 2018’de en az bir akıllı telefon tanıtması beklense de raporlar, Luna’nın Eylül başında IFA 2018’de ortaya çıkacağını söylüyor.