Dünyanın İlk Androidli iPhone X"i, 149 dolar fiyat etiketi ile piyasaya sürüldü.

Beklenen Oldu: Androidli iPhone X'i piyasada!

Çinli şirketlerin çoğunlukla en yeni iPhone modellerinin kopyalarını oluşturması ve iki kat daha uygun ücrete başlatması için sadece birkaç yetiyor ve iPhone X bu konuda bir kural dışı değil.
 
Bu sene MWC'sinde Çinli Leagoo, Apple'ın iPhone X'inin tasarımı ve Samsung'un en son amiral gemisinden esinlenen isim ile başka bir deyişle bir akıllı telefon tanıttı.
 
Dünyanın ilk Androidli iPhone X’i yeni Leagoo S9, Google'ın mobil işletim sistemini çalıştırıyor ve Apple'ın en yeni amiral gemisi iPhone X gibi bir çentikli tasarıma sahip.
 
Özellikler açısından, iPhone'daki gibi aynı donanıma sahip olmayacağını söylemeye gerek yok. Bunun yerine, Leagoo S9, tartışmalı çentiğe sahip 5.85 inçlik bir IPS ekranla geliyor. Firmaya göre bu çentik, Face Access(Yüz Ulaşımı) isimli bir özelliği barındırıyor.
 
 

Yüz tanıma ve parmak izi sensörü

Telefon, hızlı kilit açma için yüz tanıma özellikleri sunuyor ve Leagoo, kilidin açılmasının yalnızca 0.1 saniye sürdüğünü öne sürüyor.
Diğer donanım özellikleri arasında, 4GB RAM ve 32GB depolama alanıyla eşleştirilmiş, büyük ihtimalle MediaTek'ten sekiz çekirdekli bir çip seti içeriyor. Ekstra depolama için microSD kart desteği de mevcut. Ayrı olarak çift 13 megapiksel arka kameralar ve bir de 3.300 mAh pil bulunuyor.
 
iPhone X'e mukayese et, telefonun arka yüzünde, yüz tanıma sisteminin yanı sıra işletim sistemi için hareket tabanlı dolaşmayı kullanmak istemiyorsanız, ek güvenlik için bir parmak izi idrak edicisi bulunuyor.
 
Fiyatlandırmaya gelince, Leagoo S9'un bu sene ilerleyen aylarında 149.99 dolara piyasaya sürülecek. Ancak şu an için Çinli şirket, aletin ne vakit piyasaya sunulacağını açıklamadı.