Porto - Liverpool ve PSG - Real Madrid.

Şampiyonlar Ligi Maç Önü

 
Madde madde inceleyelim bu turu hadi bakalım.
 
1- Porto - Liverpool maçı iki denk takımın maçı diyebilir miyiz? Evet. Biri takım halinde çok net bir hücum futbolu olan ve zaman zaman defansta yaptıkları hatalar ve takım halinde uyum sağlayamama yüzünden puan kaybeden Liverpool. Diğer tarafta ülkesinde yenilgisiz devam eden ve zaman zaman Liverpool gibi savunma zaafiyetleri yaşayan fakat hücumda oldukça etkili ayakları olan bir Porto takımı.
 
 
2- İlk maçın Estadio do Dragao Stadyumunda oynanacak olması Porto için dezavantaj gibi görünse de avantajlı bir hal alabilir. Gol yemedenbulacakları her türlü galibiyette turu yarı yarıya geçmiş olurlar.Evinde taraftarı ile birlikte takım gözetmeksizin bir bütün olan Porto, ilk
maçtan bitirme yoluna gidebilirse ikinci maçta çok daha rahat bir oyun sergiler.
 
 
3- Liverpool açısından da zorlu bir ilk maç olur. Onlar için de deplasmanda atacakları her gol altın değerinde. Hücum hattı bu sezon Premier Ligi kasıp kavuran takımda hücum organizasyonları oldukça üst düzeyde. Deplasmanda iki gol ve üzeri atarlarsa galibiyet veya mağlubiyet farketmeksizin turu yarılamış olurlar.
 
 
4- Maç tahminim, gollü bir beraberlik olması yönünde. Ev sahibinin kendi oyununu kabul ettirmek için baskın bir futbol oynayacağı ve rakibin birinci bölgesinde yaptıkları baskılarla zaman zaman top kapmaya da uğraşacaklar. Burada kilit nokta şu; Liverpool bu baskıda topu çıkarabilecek mi? YEtenekli isimleriyle çıkarabilirler ve zaman zaman da kontra ataklar bulabilirlerse gol bulmak zor olmaz. 
 
5- PSG - Real Madrid. Bir tarafta formda bir takım, diğer tarafta tecrübeli bir takım. 
Biri hırslı, diğeri bilgili.
Birinde başarıya aç bir takım, diğer tarafta başarıya alışmış bir takım.
PSG'nin kadrosu Şampiyonlar Ligi almak isteği ile Neymar, Mbappe gibi yıldızlarla dolduruldu bu sezon. Kulübün tek amacı Şampiyonlar Ligini kazanmak. Karşılarına en zor rakip çıktı desek yanlış olmaz. Son iki sezonun şampiyonu ve bu zorlu virajlardan çokça geçmiş bir takım.
 
 
6- Maç için yorumum, PSG takımının topa sahip olma üzerine bir maç oynayacağı ve Real Madrid'in yetenekli isimleriyle bu sistemde kontra arayacağı bir maç olur diyorum. Güzel bir maç izleyeceğimiz aşikar. Benim tur için tahminim ilk kuralar çekildiğinde olduğu gibi Real Madrid. Ben bu turu formda olanın değil, tecrübeli olanın geçeceğini düşünüyorum.Ama tabiki hiç kolay olmayacak. Ben iki maçında berabere bitmesini muhtemel görüyorum. Real Madrid'in de geçeceğini düşündüğüme göre bu maçın gollü bir beraberlikle sonuçlanacağını öngörüyorum.