Premier Lig de 27.hafta geride kaldı. Toplu sonuçlar ve yorumlar haberimizde.

Premier Lig' de Şampiyon belli, ya ikinci?

TOTTENHAM - ARSENAL 1-0

EVERTON - CRYSTAL PALACE 3-1

STOKE CITY - BRIGHTON 1-1

SWENSEA CITY - BURNLEY 1-0

WEST HAM UNİTED - WATFORD 2-0

MANCHESTER CITY - LEICESTER CITY 5-1

HUDDERSFIELD TOWN - BOURNEMOUTH 4-1

NEWCASTLE UNİTED - MANCHESTER UNİTED 1-0

SOUTHAMPTON - LIVERPOOL 0-2

CHELSEA - WEST BROMWICH *

 Ligin zirvesinde yer alan dört takımdan sadece Man. United'ın puan kaybettiği haftada Man. City, ikinci sıradaki Man United ile arasındaki puan farkını 16'ya çıkardı ve ligin bitimine 11 hafta kala şampiyonluk artık rahat rahat geliyor City için.

 İkincilik yarışında olan Man. United, Newcastle deplasmanında varlık gösteremedi ve Mourinho'nun sıkıcı futbolu sonucunu verdi. Maç 1-0 Newcastle galibiyeti ile bitti. Liverpool ise Southampton deplasmanından üç puanla dönerek ikincilik yarışında Man. United'a üç puan daha yaklaşıp puan farkını ikiye indirdi.

 Altıncı sıradaki Arsenal'in beşinci sıradaki Tottenham'la karşılaştığı müsabaka Arsenal için dördüncülük, Tottenham için de ikincilikten kopmama sınavıydı. Sınavı geçip yarışın içinde kalan Tottenham oldu. Maç fazlasıyla Chelsea'yi geride bırakıp dördüncü sıraya geçen Tottenham'ın ikinci ile arasındaki puan farkı sadece dört.

 Üst sıralarda bunlar olurken küme düşme potasında son üç sırada yer alan Stoke City, Huddersfield ve West Bromwich üçlüsünden, Huddersfield atak yaptı ve evinde aldığı 4-1'lik skorla bu hafta nefes aldı. 

 Küme düşme potasının hemen üstünde yer alan Swensea ve Newcastle da haftayı galibiyetle kapatınca Southampton düşme potasındaki üçüncü takım oldu.

 City'nin şampiyonluğu haftalar öncesinden belliydi.Ligin Burnley ile beraber en sıkıcı futbolunu oynayan Man. United'ın uzun vadede, Şampiyonlar Ligi süreci de göz önünde alınınca ikinciliği sezon sonunda Liverpool veya Tottenham'dan birine devredeceğini düşünüyorum.

Chelsea, tam bir kapalı kutu. Kadroları dar ve Şampiyonlar Liginde oynanacak maçlar da göz önüne alındığında ikincilik yarışında bir adım gerideler bu üç takımdan. Arsenal her zaman olduğu gibi alışılmış hayal kırıklığı içinde. Normalde ikiz kardeşleri Liverpool da bu durumda olurdu fakat hücum hattı çok uyumlu ve teknik direktörleri özel bir isim.

 Küme düşme yarışında ise West Bromwich favori konumda. İkinci en kuvvetli aday Huddersfield. Kadronun kalitesi kısıtlı ve defans hattı oldukça kötü. Ligin takım halinde en kötü savunma yapan ve bireysel yetenek göz önüne alındığında yetersiz bir takım.

Son adayımız ise, kadrosunda buşlundurduğu özel isimlere rağmen bir türlü tam bir takım olamayan Stoke City. Kador kaliteli, pahalı fakat sonuç, yok. Eğer ki takım ayaklanır ve galibiyetler alıp kümede kalırsa benim iki adayım kalıyor; Newcastle ve Brighton. Bekleyip göreceğiz.

MUSTAFA BOZKURT