Videoları indirip çevrimdışı olarak izlemeye izin veren Youtube Go uygulaması Türkiye’de kullanıma sunuluyor! Şirketten resmi açıklama geldi!

Youtube Go geliyor!

Kullanıcıların YouTube’dan video indirip daha sonra internete bağlı değilken dahi izlemesine ve yakındakilerle paylaşmasına destur veren YouTube Go, Türkiye ile beraber 130’u aşkın ülkede kullanıma sunuluyor.
 
 

Youtube Go sayesinde çevrimdışı videolar kolayca izlenebilecek

Firmanın test2 sürecinden çıkardığı uygulaması sayesinde videolar çevrimdışı olarak izlenebilecek. Türkiye ile birlikte 130 ülkede App Store ve Google Play Store’da uygulama kullanıma sunulacak.
 

Resmi açıklama geldi

Kısa süre önce Google Türkiye tarafından yayınlanan medya deklarasyonu ile uygulamanın ülkemizde de hizmete alınacağı resmileşti. Şu an için Google Play Store ve App Store’da bulunmayan uygulamanın kısa süre içerisinde bulunabilir olması bekleniyor.
 

Özellikler

Sizin için önemli videolar: Bölgenizde trend ve popüler olan videolar YouTube Go ana ekranında bulunur, böylelikle sizin çsafhanızın alakasını çekecek videoları keşfetme olanağı bulursunuz. Tüm tecrübesi ana dilinizde ve alakalınızı çeken videolarla yaşarsınız.
 
Tecrübenizi kontrol edin: YT Go’da bir video konusunda küçük resme tıklayarak ön izleme yapabilir, böylelikle ne ile ilgili olduğu ile ilgili daha fazla fikir edinip izleyip izlememe kararını önceden verebilirsiniz. Daha sonra ileride izlemek için aletinize indirebilir veya hemen izleyebilirsiniz. Ayrı olarak söz konusu videoyu izlerken ne kadar data kullanacağınızı da seçmeniz mümkün.
 
Yakındakilerle video paylaşımı: YT Go kullanırken videolarınızı yakınınızda bulunan aile üyeleri ve arkadaşlarınızla hiç veri kullanmadan paylaşabilirsiniz.
 
Yüksek kalitede izleme: Kullanıcı geri bildirimlerinden yola çıkılarak yapılan farklıklarla artık videoları indirmek, izlemek veya paylaşmak istediğinizde temel ve standart çözünürlüklerin yanı sıra Yüksek Kalite’yi de (HQ) seçenek edebilirsiniz.
 
Sevdiğiniz güncel içeriği keşfedin: Kullanıcıların daha da güncel video önerileri talebi doğrultusunda yaptığımız yeniliklerle, artık ana ekranda daha kişiselleştirilmiş içeriklere erişebileceksiniz. Ayrı olarak sevdiğiniz kanallara yeni videolar yüklendiğinde size haber vereceğiz.
 
Daha kolay paylaşım: Video paylaşmayı sevdiğinizi biliyoruz. Bu yüzden artık yakındakilerle paylaş özelliğine ana ekrandan daha da kolay erişilebiliyor. Ayrı olarak çok istenen tek seferde ansızın çok video paylaşma seçeneği de ilave etti.