Video paylaşım ağı YouTube, başlattığı değişim programları sonrasında platformun daha sağlıklı bir ortama sahip olması için daha katı önlemler almaya hazırlanıyor.

YouTube'dan 'Acımasız' İçerik Atanları Cezalandıracak

Geçtiğimiz aylarda deterjan yeme videolarını sıhhate ve gençliğe zarar veren olduğu gerekçesiyle deterjan yeme videolarını kaldırması ve YouTube değişim elçilerine verdiği destekle sosyal medya takipçilerinin taktirini kazanan YouTube, içerik çöplüğüne dönen platformunu daha temiz bir yer haline getirmeye kararlı.
 
Son olarak 'çizgiyi aşan' içerikler gönderen YouTuber'lara şart olan cezanın verileceğini gösterircesine, daha önce yaptığı saçmalıktan ders almayan ve tekrardan saçma sapan bir hareketle Logan Paul'a cezayı kesmişti. Elindeki şok silahıyla ölü farelere ateş eden Logan Paul'un kanalının reklam geliri ele geçiremeyeceği açıklandı. Bundan itibaren YouTube'un daha önceki siyasetlerine uyuyor olsa bile, 'merhametsiz' içerik üreten ve buna sevk eden içerik yöneticilerine bu şekilde yaptırımlar uygulanacak. Bununla beraber ifade özgürlüğüne çok değer verdiklerini ve bu konuda sağlanan özgürlüğe de hiçbir şekilde müdahele edilmeyeceği söylenmiş.
 
 
Elbette Logan Paul değişik değişik sponsorları olan bir yayıncı ve bu ceza onun için her şeyin bitişi değil. Ancak daha düşük gelirler elde eden YouTuber'ların içerik gönderirken iki kere düşüneceği de bir gerçek. Bakalım önümüzdeki dönemde Youtube bu siyasetini kararlılıkla sürdürebilecek mi?