Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, yeni geliştirilen uygulama 'PTT Messenger' hakkında bilgi verdi. Bozdağ'ın "Yerli Whatsapp gibi düşünülebilir." sözlerinden sonra vatandaşlarda PTT Mesenger heyecan uyandı. İşte bakanın açıklamaları:

Yerli WhatsApp Geliyor! (VİDEO)

Peki Yerli WhatsApp olarak düşünülen PTT Messenger nedir? Yerli WhatsApp PTT Messenger özellikleri!
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Kabine sonrası medya üyelerine gündeme ait açıklamalarda bulundu.
Toplantıda, Eriştirme, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın, PTT Genel Müdürlüğünce geliştirilen haberleşme sistemi ile ilgili bilgi verdiğine işaret eden Bozdağ, bilgi güvenliği dahilinde ulusal çözüm olan, güvenli iletişim ile ilgili dışa bağımlılığı gideren, ulusal mühendislik olanaklarıyla geliştirilen, anlık iletileşme, anlık grup iletileşmesi, sesli ve görüntülü görüşme, resim, video, konum ve dosya paylaşımını tek bir platformda güvenli bir altyapıyla sağlayan, müesseselerin kendi güvenli ağları ve sunucularında çalışan yeni bir haberleşme sisteminin tanıtımının yapıldığını dile getirdi.

"YÜZDE 100 YERLİ VE MİLLİ BİR YAZILIM"

Bozdağ, milli haberleşme uygulaması PTTMessenger'a ilişkin, şunları söyledi:
"Bu, bir nevi WhatsApp'ın yerli ve milli olanıdır. Yüzde 100 yerli ve milli bir yazılım. Kamu müesseseleri bunu kullanacak, daha sonra yurttaşların kullanımına açılacak. Rastgele bir data, sunucuda depolanmadığı için bu verilere erişmek mümkün olmayacaktır. WhatsApp'tan daha güvenli bir sistem geliştirildi."
 
Bozdağ, "Bunun ilk uygulamasını da Sayın Başbakanımız Zeytin Dalı Harekatı'nı yürüten 2. Silahlı güç Komutanımızla görüntülü Kabine'nda konuştu, Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin gelişmeler hakkında bilgi aldı, Mehmetçiğimize ve komutanlarımıza muvaffakiyet diledi. Hayırlı, uğurlu olmasını umuyoruz. Önemli bir değişim, önemli bir gelişme" diye konuştu.
 
Başbakan Binali Yıldırım, milli mühendislik ürünü olan PTT Messenger uygulaması ile Hatay'daki Zeytin Dalı Harekat Merkezine canlı olarak bağlanmıştı. 
 
Başbakan Yıldırım'ın bu irtibatı gerçekletirmesinin hemen peşinden PTT Messenger, birçok kişinin araştırdığı konulardan birisi oldu. Peki, PTT Messenger nedir? PTT Messenger nasıl indirilir? İşte PTT Messenger uygulaması iel alakalı merak edilen her şey...

PTT MESSENGER UYGULAMASI NEDİR?

İşte, PTT'nin web sitesi üzerinden PTT Messenger konusunda yapılan tanıtım;
  • PttMessenger, güvenliği dünyaca kanıtlanmış metodoloji ve teknolojiler dikkate alınarak geliştirilmiştir.
  • Değişik işlevler için değişik uygulamalar kullanmak yerine PttMessenger, kaynak kullanımı optimize edilmiş şekilde çok işlevli kullanım kolaylığı sağlamaktadır.
  • PttMessenger, platform bağımsız çalışabilir yapısı ile etkin bir ulaşılabilirlik sağlamaktadır.
  • PttMessenger, tamamiyle millî mühendislik yetenekleriyle geliştirilmesi nedeni ile, güncellenmeye elverişli bir tasarıma sahiptir.
 
 

Web tasarım