Whatsapp yeniden değişiyor! Bu sefer sırada bakın ne var?

Whatsapp Yenilikleri Bitmiyor!

Gün geçmiyor ki Whatsapp'a yeni bir özellik sunulmasın. Bu sefer popüler iletileşme uygulamasının gündeminde 'iletilmiş ileti' özelliği var. Peki bu ne manaya geliyor? Whatsapp'ta yakında bu özelliği kullanarak ne yapabileceğiz?
 
 

İstenmeyen iletiler, her gün milyonlarca iletinin gönderildiği WhatsApp'ta ciddi bir problem. WhatsApp'ın bu problemi çözmek için yeni bir tasarısı var.

 
Yeni bir rapora göre WhatsApp, size gelen iletilerin bir başka sohbetten veya gruptan alınıp alınmadığını anlamanızı sağlayacak "İletilmiş ileti" işlevini tecrübe ediyor. Android'deki 2.18.67 beta sürümünde görünen yeni işlev, düşünülen olarak devre dışı ve saklı vaziyette bulunuyor.
 
Bu işlevin yanında düşünülen olarak kapalı bulunan Stickers işlevi de WhatsApp'a ilave etti. Stickers, öncelikle Windows Phone'a yönelik beta sürümlerinde görülmüştü.
 
Geçtiğimiz birkaç hafta içinde WhatsApp'ın düzenli olarak yeni işlevler test2 ettiğine ve ilave ettiğine tanık olduk. Örneğin geçtiğimiz günlerde Hintli kullanıcılar için UPI ödeme işlevi ilave etmiş, grup açıklamaları işlevi, WhatsApp Business, mesaj silme gibi yeniliklerle karşılaşmıştık.