WhatsApp kullanıcıları yenilik haberlerine alışmış olsa da bu yeni özellik heyecan verici.

Whatsapp Sizin Yerinize Cevap Verecek

Google tarafından Allo uygulaması ile kullanıcılara sunulan Akıllı Cevaplama özelliği WhatsApp'a da geliyor. Akıllı Cevaplama özelliği üçüncü parti iletileşme uygulamaları için de kullanıma sunulmaya hazırlanıyor.
 
Google’ın tecrübi ürünler üzerinde çalışan bir bölümü olan Area 120 aracılığı ile Akıllı Cevaplama özelliğini WhatsApp, Facebook Messenger ve WeChat gibi diğer iletileşme uygulamalarına da sunulacağı ayrıntıları ortaya çıktı. Area 120 tarafından gönderilen bir test2 davetiyesi ortaya çıkan haber ile Google’ın kişiselleştirilmiş cevaplar olanak tanıyacağı Akılı Cevaplama özelliği WhatsApp’a ve bir çok üçüncü parti iletileşmesine da geleceği öğrenildi. Peki Akıllı Cevaplama nedir? İşte ayrıntılar…
 
Akıllı Cevaplama özelliği sayesinde iletilere yalnızca bir dokunuş ile karşılık verebilir, örneğin arkadaşınızın “yolda mısın?” sualine hızlıca “evet” cevabı gönderebilirsiniz. Akıllı Cevaplama, gönderilen fotoğraflar için tam da sizin stilinize uygun cevaplar da önerebiliyor. Ayrı olarak ne vakit hanede olacaksın? gibi bir sual geldiğinde ise haneye varış süresi otomatik olarak hesaplanarak cevap olarak direk sürenin iletilebilmesi sağlanıyor.
 
 
Çok fazla ileti alan kullanıcıların iş yükünü büyük oranda azaltan bu özellik Whatsapp, Facebook Messenger, Android İletiler, Skype, Twitter ve Slack gibi popüler uygulamalar ile meselesiz bir şekilde çalışacak.