WhatsApp, grup sohbetlerini geliştirmek emeliyle grup fakatç ve niteliklerini netleştirme yerine "açıklama" özelliği ilave ediyor.

Whatsapp Açıklama Özelliği Getiriyor

 
Mevcut özelliklerini geliştirmek ve yeni özellikler ilave etmeyi sürdüren WhatsApp, yeni güncellemesinde sohbet gruplarının amaçlarının daha net belirlenebilmesi için yeni bir özellik üzerinde çalışıyor.
 
Kullanıcılar, bu özellik ile grup açıklamalarını grup bilgisine dokunduğu vakit grup görselinin altında görebilecek.
 
Ayrı olarak grubun niteliği, amaçları ve kaideleri katılımcılara veyahut gruba çağrı edilen kişilere de bildirilmiş olacak.
 
Grup açıklamaları, şu an için gruba dahil olan herkes tarafından değiştirilebilir olsa da ilerleyen dönemde gelecek güncellemeler sayesinde farklık gerçilave edişebilir.
 
Grup yöneticileri gruba yeni bir kişi ilave ettiğinde grup açıklaması, sohbet penceresinin üst bölümünde bir kutucuk olarak gösterilecek. Bu sayede yeni katılımcılar grup açıklamalarını dikkate almayı savsaklamayacak. 
 
Grup açıklamaları, sadece katılımcılara ek olarak gruba çağrı edilen kullanıcılar tarafından da görünebildiği için, açıklamaları grubu tanımlayacak şekilde dile getirmekte fayda var.
 
Bu özellik 2.18.54 Android beta sürümü ile beraber Android Beta Programı kullanıcılarına sunulmasıyla birlikte ilerleyen zamanda iOS ve Windows Phone aletlerine da gelmesi bekleniyor.