WhatsApp’a gelen ‘Gece Modu’ özelliği, düşük ışıkta çekilen fotoğrafların kalitesini iyileştirmeyi amaçlıyor.

WhatsApp'tan bir özellik daha: Gece Modu

2014 seneninde Facebook’un 21 milyon dolar gibi okkalı bir rakama satın aldığı iletileşme uygulaması WhatsApp, 1.2 milyar kullanıcısının hoşuna gidecek yeni bir özellik ilave etmeyi düşünüyor. Uygulamanın çeviri sayfasında Night Mode kelimeleri için bir talep bulunuyor. Hayır, bu gözleri yormayacak bir kullanıcı ara yüzü oluşturmak için siyah renk yazının beyaz fonda yayınladığı gece modu değil. Bütünüyle değişik bir şey.
 
WhatsApp’ın Gece Modu kamera ara yüzü ile çalışarak düşük ışık şartlarında çekilen resimlerin kalitesini arttırmayı fakatçlıyor. Yeni buton bu arada görüntülü arama özelliğine de ilave edebilir. Çeviri talebinin iPhone’a yönelik olarak bulunmuş olması, bu özelliğin öncelikle iOS’te ortaya çıkabileceğini gösteriyor.
 
WhatsApp’ın kamera ara yüzü, diğer iletileşme uygulamalarının yaptıkları farklıklar yanında oldukça temel düzeyde kalıyor. Video filtreleri yok, büyütme ve küçültme seçeneği mevcut, LED ışığını açmak veyahut kapatmak için bir seçenek var ve ön kamera ile arka kamera arasında geçiş yapabilme seçeneği. Tüm bunlar temel düzeyde özellikler. Ama şayet ‘Gece Modu’ özelliği gerçilave edişecek olursa, WhatsApp ışığı önemsemeksizin resim çekenlerin favori uygulaması haline gelebilir.