WhatsApp'ın mesajları hem gönderen hem de alıcıdan silen 'herkesten sil' özelliğinde ciddi bir hata keşfedildi. Eğer bir kişi mesajınızı alıntılarsa, mesajı silseniz dahi alıntılanan kutucukta görüntülenmeye devam ediyor.

WhatsApp'ta Yeni Bir Hata Keşfedildi!

Bildiğiniz üzere WhatsApp, birkaç hafta yayınladığı yeni bir özellik ile kullanıcıların grup veyahut ferdi sohbetlerde gönderdikleri iletileri 7 dakika içinde hem kendi hem de alıcı kişilerin aletlerinden kaldırmalarına olanak sağlamıştı.
 
 
Bu özellik sayesinde hata sonucu gönderilen veyahut yanlış kişiye gönderilen iletiler karşı taraf görüntülemeden silinebildiği için ‘herkesten sil’ özelliği, kullanıcılar tarafından fazlası ile sevilmişti. Ancak her yazılımın olduğu gibi herkesten sil özelliğinin de bir kusuru bulunuyor.
 
Yeni keşfedilen bir açığa göre gönderdiğiniz iletisi rastgele bir kişi alıntılarsa, iletisi herkesten sil seçeneği ile silseniz bile alıntılanan iletinin içinde görüntülenmeye devam ediyor. Haliyle alıntılanan iletiler tam olarak silinmemiş oluyor.
 
 
Ancak ‘herkesten sil’ özelliğinin tek kusuru bu da değil. Daha önce bir İspanyalı teknoloji blogu, iletiler silinse bile Androild bildirim günlüğü sayesinde üçüncü parti uygulamalar kullanılarak okunabildiğini keşfetmişti.