WhatsApp, gönderdiğiniz mesajları karşıdan silmeniz için size çok daha fazla vakit sunacak.

WhatsApp'dan bir güzellik daha!

Android için WhatsApp betanın V2.18.69 sürümü, 'herkes için silmek' süresini uzattı. Şirket, 7 dakika veya 420 saniye süresi olan silme işlemini 4096 saniyeye başka bir deyişle takriben 68 dakika 16 saniye kadar genişletti. Bununla beraber WhatsApp, Android'e V2.18.70 isimli iki yeni güncelleme ilave etti ve bu da, GIF çökmelerine yönelik düzeltmeler getiriyor. Ayrı olarak 2.18.71 güncellemesi, bir sohbet penceresinde sesli not sembolü gönderme farklıkları ilave ediyor.
 
Yeni genişletilmiş 'herkes için sil' iletisi için 7 dakikalık süre yeterliydi ancak 68 dakika da oldukça iyi bir süre. Artık kullanıcılar, mesajları alıcının görüntülememesi vaziyetinde, silip silmesine karar vermek için daha fazla vakit ayıracak. 68 dakikalık sürede alıcı iletisi görüntülediği takdirde silme seçeneğine sahip olmayacaksınız.
 
Ayrı olarak WhatsApp, 2.18.67 beta sürümünde yaftaların diğer sohbetlere iletilmesi imkânını ilave etti ve ayrı olarak kimi emoji ikonlarını değiştirdi. 2.18.69 beta GIF çökmelerine kapı aralasa da, WhatsApp hızlı bir şekilde V2.18.70 beta sürümündebu meselesi giderdi ve 2.18.71 güncellemesi ile sesli not göndermeye karar vermeden önce kilitleme özelliği ilave etti.
 
 
Bu kilit özelliği, kullanıcı hata sonucu sesli not gönderdiği zamanda kullanışlı olacaktır. Sesli notu kilitlemek için sohbet esnasında "mikrofon" sembolüne dokunmanız gerekecek ve 0.5 saniye sonra WhatsApp, kilitli bir mikrofon düğmesi bulunan yeni bir kullanıcı arayüzü öğesi gösterecek.