1 milyarı aşkın aktif kullanıcısı ile SMS ile mesajlaşmayı neredeyse tarihe gömen WhatsApp’ın, küçük işletmelerin kullanımına sunduğu Business uygulaması ile kurumsal bir kullanıcı kitlesi kazanmayı hedefliyor...

WhatsApp çok daha renkli hale geliyor!

Geçtiğimiz günlerde YouTube desteğine kavuşan WhatsApp için kullanıcıları mutlu edecek yeni bir özellik üzerinde daha çalışıldığı ortaya çıktı. Bu kapsamda yeni beta sürümünde sticker (çıkartma) mağazası özelliği test2 edilmeye başlandı.
 

WhatsApp sticker mağazası üzerinde çalışıyor!

Hali hazırda Facebook Messenger ve Telegram gibi iletileşme uygulamaları ile kullanıcılara sunulan sticker ve animasyonlardan ilk etapta 6 tane bulunacağı ve bunların Whatsapp kullanıcıları için ücretsiz olacağı düşünülüyor.
 
Emojilerden sıkılan kullanıcıları sevindiren sticker paketleri, yalnızca eğlenceli öğeler içermiyorlar. Çünkü, yüzlerce değişik sticker sayesinde sohbet esnasında kullanıcıların kendini daha iyi bir şekilde dile getirebilmesi sağlanabiliyor.
 
Bu yenili özelliğin ne vakit kullanıma sunulacağı bilinmezken, ücretli sticker paketlerininde olması bekleniyor. Kullanıcılara yeni sticker paketleri sunulması ile ilgili WhatsApp’ın nasıl bir sirkülasyon sağlayacağı ise şu anda bilinmiyor.