Slow Mo Guys kanalının arkasındaki isimlerden olan Megan Turney ve Gavin Free, evlerine zorla giren bir silahlı saldırgandan son anda polis ekiplerince kurtarıldılar. Saldırgan ölürken, ünlü YouTuberlara bir zarar gelmedi.

Ünlü YouTuber’a Silahlı Saldırı!

İnternette şöhret olmak, o sapkın dünyanın içinden parlamayı muvaffak olmak çok zor. Bu gerçilave ediştikten sonra internet ünlülerini bekleyen bir diğer tehlike de sapkın hayranları oluyor. İnsanlar bir şekilde özgürce kendilerini dile getirdiklerinde, görüşleri hoşuna gitmeyen takipçileri tarafından sanki linç edilebiliyorlar.
 
Son aylarda Logan Paul gibi olaylarla büyük tartışma yaratan YouTube’un AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’deki sevilen yıldızlarından olan Megan Turney ve Gavin Free, hanelerine gelen silahlı bir hayranları tarafından ölümle tehdit edildi. Dolaba saklanan ikili, saldırganın hanede bir tur atarken saklıca 911’i arayarak polise ihbarda bulundular.
 
Saldırgan kişinin Christopher Giles ismindeki yalnız yaşayan ve psikolojik meseleleri olan bir yurttaş olduğu açıklandı. Giles, gözü dönmüş bir şekilde evin içinde aradığı Turney ve Free çiftini bulamayınca dışarı çıkıp arabasına gitti. Polis ise o ayrılırken yetiştiği için Giles’in peşine takıldı ve dur ihtarında bulundu. Giles ihtara uyarak arabasını kenara çekti ve polisler aracın içinden bir silah sesi duydular. Hemen peşinden ateş açan polis, Giles’i tesirsiz hale getirdi. 
 
Yapılan ilk incelemelerde Giles’in kendine ateş ettiği anlaşıldı ve bunun bir intihar olduğunu bildirildi. Ancak son otopsi raporuna göre saldırganın polisler tarafından öldürüldüğü anlaşıldı.
 
Gözü dönmüş saldırgan, Turney’in YouTube videolarını izledikten sonra öfke dolu bir şekilde 11 saatlik kara yolu mesafesini arabasıyla kat etmiş, Turney’in evine eriştiğinde camı kırarak içeriye girmişti. 26 Ocak Salı günü yaşanan olay medyaya henüz duyuruldu. 
 
Giles’in evinde arama yapan dedektifler, onun bir video oyunu hayranı olduğunu ve oyun videoları izlediğini belirlediler. Evinden iki cep telefonu, bir dizüstü bilgisayar, iki tablet ve bir Xbox oyun konsolu çıkartıldı.
 
Olaydan hiçbir zarar görmeden kurtulan Turney ve Free, Slow Mo Guys isimli YouTube kanalının arkasındaki isimlerden biri ve AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’de pek çok içeriği ile tanınıyor.