Son yıllarda Twitter, gelişen olaylar ile ilgili güncellemeleri bulmanın en hızlı yeri haline olarak bilinmeye başladı.Sık kullanılan bu sosyal ağ, bu konuda hizmeti daha da ilerleterek, kullanıcılara canlı haber yayını özelliğini sunacağını açıkladı. İşte Detaylar..

Twitter Önemli Haberleri Canlı Yayınlanacak!

Popüler sosyal paylaşım sitesi Twitter, gün geçtikçe yalnızca 140 karakter kullanılan bir siteden daha fazlası oluyor. Mahalli haber istasyonları ile ortak çalışarak, kritik haberleri canlı yayın özelliği ile kullanıcılara sunmayı tasarılayan Twitter'ın bu fikri BuzzFeed News tarafından doğrulandı ve görünüşe göre yeni ortaklık resmi olarak da onaylandı.
 
Bunun üzerine Twitter'ın video sorumlusu Kayvon Beykpour, BuzzFeed'e yaptığı açıklamada, bu hizmetin "Kişilerin bilgilendirilmesine yardımcı olmak, güvenilir ve alakalı bilgiler sunmak için yeni yollar bulmaya çalışıyoruz." sözleri ile haber istasyonları ile olan ortaklığı doğruladı. Özellik Twitter haber akışı arasında, video şeklinde olacak ve video'ya tıklanıldığında canlı haber yayını başlayacak. Ayrı olarak haber yayınını başlatmak, algoritmik olarak da, yayına bağlı olarak seçilen tweet akışınıda açacak.
 
Twitter'ın, kendi sistemiyle birleştirerek, mükemmel bir canlı yayın yapma sistemi bulduğunu söylesek, yanlış olmaz. Yeni güncellemenin Twitter kullanıcılarına habere kolay ulaşım kazandıran bir kazanç olacağı ve alaka çekeceği düşünülüyor. Ancak bir bütün olarak düşünüldüğünde Twitter’ın kullanıcı tabanında ne gibi bir tesire sahip olacağı henüz belli değil. Twitter’ın yeni uygulaması, kritik olayların hatıranda öğrenilmesi açısında harika olmasına rağmen, gereksiz ve yanlış bilgilendirmelerin de olabileceği kullanıcılar arasında tartışmalara kapı araladı. Bu konudaki tartışmalar, yeni özellik aktif olduğunda netleşecektir.