Kullanıcı sayısı bakımından dünyanın en büyük online müzik platformu Sportify, Türkiye ofisini kapatma kararı aldı.

Spotify  Türkiye Ofisini Kapattı

 
Dünyanın en büyük online müzik platformu Spotify'dan flaş bir Türkiye'ye kararı geldi. Teknoloji blogu Digital Age'te yer alan bilgilere göre Spotify, TürkiyeSpotify Türkiye büronunu kapattı
büronunu kapatıyor.
 
Spotify Türkiye'den yapılan açıklamada, "Türkiye Spotify için önemli bir pazar ve biz Spotify olarak dünyanın en iyi müzik hizmetini Türkiye’deki müzikseverlere sunmaya devam etmekte kararlıyız. Türkiye’deki büromuzun kapanıyor olduğu doğru ancak Türkiye’deki kullanıcılar ve sanatçılar için en iyi tecrübesi sunmak üzere Türkiye pazarı konusunda olarak çalışmaya devam edecek bir ekibimiz bulunuyor."
 
Şirkete yakın kaynaklardan aldığımız bilgilere göre Spotify, Türkiye operasyonlarını, bölge ülke temsilciliklerine bağlayacak. Yine yapılandırma çerçevesinde Türkiye ekibi çalışmalarını söz konusu bölge ülkelerin çatısı altında sürdürecek. Plak şirketleri ve sanatçılarla olan iletişimde bu şekilde sürdürülecek.
 

5 SENE ÖNCE AÇMIŞTI

 
Spotify, 2013 seneninde Türkiye büronunu açmıştı. İlk etapta 10 kişilik bir ekiple yola çıkan şirketin bürosu ise İstanbul Levent'te bulunuyordu. Spotify ekibi aradan geçen 5 senelik süre içinde özellikle mahalli içerikler ile ilgili yaptıkları işlerle dikkat çekmeyi muvaffak oldu.