Google'ın yeni chat bot'u sizin yerinize konuşup insanlarla iletişime geçebilir!

Sizin Yerinize Konuşan Bir Chat Bot'u!

Çevrimiçi chat'in hızına ayak uydurmak stresi olabiliyor, fakat Google'ın üzerinde çalıştığı yeni bir araç sayesinde çok yakında işimiz daha kolay olabilir.
Reply ismindeki yeni araç, popüler uygulamalarla uyumlu olacak, bunların arasında Messenger, WhatsApp, Twitter ve Slack de bulunuyor. Reply, arkadaşlarınızın neler söylediğini tahlil edip, sizin konuşma tarzınıza göre yanıt seçenekleri sunacak. Bunun yanında Reply, Google'a verdiğiniz konum ve günlük tasarınız gibi bilgileri de otomatik cevaplara daha özgün bir hava vermek için kullanacak.
 
Şayet Gmail mobil uygulamasını kullanıyorsanız, Smart Replies'i bilirsiniz. Bunlar, bir iletisi okurken size önerilen kısa hazır yanıtlar.
 
Örneğin, biri size daha sonra sinemaya gidip gitmeyeceğinizi sorduğunda, uygulama size "Evet, geliyorum", "Hayır, gelmiyorum", "Evet, orada görüşürüz" seçeneklerini sunuyor. Bu seçeneklerden birine dokunursanız uygulama, bir yanıtlama penceresi açıyor ve burada cümle bitirmiş, gönderilmeye hazır halde bulunuyor.
 
İsminden da anlaşılacağı gibi Smart Replies, vakit içinde sizin yazı tarzınızı daha iyi taklit edecek şekilde gelişiyor. Test2 edenlere gönderilen ve Android Police tarafından yayınlanan bir e-mail'e göre Reply ise, bir adım daha öteye gidecek ve takviminizden buluşma bilgilerinizi alacak, hem de konumunuza göre cevap verir türetebilecek.
 
"Sürüş yaparken Reply, telefonunuzu suskuna alabilir ve size ileti atanlara şu an chat yapamayacağınızı söyleyebilir."
 
Smart Replies'ın gönderilmeden önce doğrulanması gerekiyor, fakat Reply yanıtları, yalnızca bir tıklama ötede olacak.
 
Şayet umulduğu kadar düzgün çalışırsa Reply, çevrimiçi sosyal hayatımızın yükünü büyük oranda hafifletebilir ve sevdiklerimiz ile arkadaşlarımız, aradaki farkı anlamayabilir dahi.