Başbakan Binali Yıldırım tarafından Bakanlar Kurulu toplantısı sırasında kullanılan PTT Messenger, güvenliği dünyaca ispatlanmış metodoloji ve teknolojiler dikkate alınarak geliştirilmiş bir yerli anlık mesajlaşma platformu olarak duyurulmuştu. PTT Messenger APK iddialarına resmi açıklamaysa bugün geldi.

PTT Messenger için resmi açıklama geldi!

PTT Messenger APK olarak indirilebilir mi?

PTT A.Ş. tarafından resmi Facebook ve Twitter hesapları üzerinden yapılan paylaşımlarla yapılan açıklamada PttMessenger’ın müessesesel müşteriler için geliştirilmiş bir çözüm olduğu vurgulanmış.
 
Uygulama geliştirilirken signal tabanlı açık kaynak kod kullanıldığı belirtilirken PttMessenger uygulamasının tüm geliştirme haklarının PTT A.Ş’ye ait olduğu belirtilirken Zebrachat ismininde uygulamanın geliştirme evresinde kullanılan proje ve ürün isimi olduğu söylenmiş.
 
 
PTT Messenger APK dosyasının ise henüz piyasada bulunmadığını söyleyen açıklamada bunun yanında internette yer alan PttMessenger isimli dosyaların PTT A.Ş’nin müessesesel anlık iletileşme ve haberleşme çözümüyle bir alakasının bulunmadığı da vurgulandı.
 
Ulusal, Güvenli Anlık İletileşme ve Haberleşme Çözümü olarak lanse edilen haberleşme uygulamasını, PTT Genel Müdürlüğü geliştirdi. Android ve iOS desteğinin yanı sıra Windows ve Mac işletim sistemli aletlerde çalışabilen uygulama bu sayede kullanıcılara platformdan bağımsız bir yapı sunuyor. Ancak uygulamanın ayrıntıları ise henüz bilinmiyor.