Başbakan Binali Yıldırım, Bakanlar Kurulu toplantısı sırasında Zeytin Dalı Harekatı hakkında Korgeneral Metin Temel ile bir görüşme gerçekleştirdi. İşte detaylar:

PTT Messenger Uygulaması Çıktı!

 Görüşmenin dikkat çekici noktası ise kullanılan uygulama oldu. Çünkü, Başbakan Yıldırım ve Hatay’daki Harekat Merkezi’nde bulunan Korgeneral Temel arasındaki görüşme PTT Messenger uygulaması üzerinden gerçilave ediştirildi.
 
iPhone X üzerinde heyeti olduğu görülen iletileşme uygulaması ile ilgili Korgeneral Temel’e bilgi veren Başbakan Yıldırım, ‘ Bugün yaptığımız görüşme ile PTT Genel Müdürlüğü’müzün tamamiyle yerli ve ulusal olanaklar ile geliştirdiği haberleşme programının tanıtımını yapıyoruz ‘ ifadelerini kullandı.
 

PTT Messenger nedir? PTT Messenger nasıl kullanılır?

Ulusal, Güvenli Anlık İletileşme ve Haberleşme Çözümü olarak lanse edilen haberleşme uygulamasını, PTT Genel Müdürlüğü geliştirdi. Android ve iOS desteğinin yanı sıra Windows ve Mac işletim sistemli aletlerde çalışabilen uygulama bu sayede kullanıcılara platformdan bağımsız bir yapı sunuyor.
 
Ancak, uygulama ile ilgili ayrıntılı bilgilere sahip olmadığımızı belirtmek isteriz. Çünkü, henüz App Store’da veya Google Play Store’da göremediğimiz uygulamanın web sitesinde şu anda yalnızca APK dosyası kullanıcılar ile paylaşılıyor.
 
Uygulamanın web sitesi ise ne yazık ki sıhhatli bir irtibata sahip değil. Çünkü, messenger.ptt.gov.tr adresine şu anda irtibat sağlanamıyor.