Gana'da görev yaptığı okulda bilgisayar bulunmadığı için teknoloji dersinde öğrencilerine kara tahtadan bilgisayar öğreten öğretmenin fotoğrafları internette binlerce kullanıcı tarafından paylaşıldı.

Kara Tahtada Bilgisayar Öğreten Öğretmene  Microsoft  Bilgisayar Sözü Verdi

 

Resimleri fark eden Microsoft, okula bilgisayar gönderme sözü verdi.

 
Kumasi şehrindeki bir okulda çekilen resimlerde, öğretmenin kara tahtaya Microsoft Word programının ekran görüntüsünü ayrıntılı bir şekilde çizdiği görülüyor.
 
Richard Appiah Akoto isimli öğretmen, bilgisayar ekranında görülen imgeleri kara tahta üzerine yazdığı açıklamalarla anlatmaya çalışıyor.
 
Sosyal medyada Owura Kwadwo ismini kullanan öğretmen, resimleri Facebook hesabından "Gana okullarında bilgisayar iletişim teknolojisi dersi vermek çok eğlenceli" iletisiyle paylaştı.
 
Akoto'nun iletisi ve fotoğraflar, binlerce sosyal medya kullanıcıları tarafından paylaşılarak dağıldı.
 
Şubat ayı ortasında yaptığı paylaşımın hemen peşinden birçok sosyal medya kullanıcısı öğretmeni görevine bağlılığından ötürü kutladı.
 
 
Rebecca Enonchong isimli teşebbüsçü geçen Pazar günü Microsoft Africa'ya tweet attı ve "Eminim bu öğretmene uygun bir kaynak sağlarsınız" yazdı.
 
 
Resimlerin dağılması üzerine Microsoft Salı günü suskunluğunu bozdu ve Akoto'ya bilgisayar ve eğitim materyallerine ulaşım sözü verdi.
 
Microsoft Africa'nın tweet'inde "Eğitimde dijital dönüşümü gerçilave ediştirmek üzere öğretmenleri desteklemek, yaptığımız işin özünde yatıyor. Owura Kwadwo'ya ortaklarımız aracılığıyla bir bilgisayar göndereceğiz ve eğitim materyallerimize ücretsiz ulaşım vereceğiz" denildi.
 
 
Quartz Africa sitesinin haberine göre Akoto'nun öğretmenlik yaptığı okulda 2011'den bu yana bilgisayar bulunmuyor. Ancak öğrencilerin sınıfı geçebilmeleri için bilgi ve iletişim teknolojileri dersini geçmesi gerekiyor.
 
Akoto "Facebook'tan resim paylaşmayı seviyorum. Bu fotoğraflarında bu kadar çok alaka çekeceğini düşünmezdim" diye konuştu.