Update sonrasında Instagram kullanıcıları gönderdikleri fotoğraf ve videoların kalıcılığını belirleyerek saklanmasını veya tek sefer izlendikten sonra silinmesini seçebilecekler.

Instagram'da Güncelleme!

Geçtiğimiz ay yapılan güncelleme ile Instagram’a sohbeti gizle seçeneği ilave etmişti. Facebook, SnapChat ve WhatsApp gibi rakipleri düşündüğümüzde Instagramın sohbet özellikleri oldukça kolay ve kullanışsız kalıyor. Bunun farkında olan firma, sohbet özelliklerini güncellemeye devam ederek mevcut kullanıcıları tarafından daha çok kullanılmayı fakatçlıyor.
 
Instagramdan gönderilen iletilerde kullanıcılar, video ve resimlerin saklanmasıyla alakalı 3 değişik seçeneğe sahip olacak. Gönderilen içerikte 'view once' seçeneği seçenek edilirse herzaman olduğu gibi okuyan kişi ileti sekmesini kapattıktan sonra içerik silinecek. Kullanıcı 'allow replay' tercihini seçerse gönderilen içeriğin kopyası kaydedilebilecek. Son olarak kullanıcılar 'keep in chat' seçeneğini tercih ettiklerinde mesaj içerik sekmesinde alıcı ve gönderen tarafından silinmediği sürece saklanmaya devam edecek.
 
Yukarıdaki resimden de görebileceğiniz üzere SnapChat mesajlaşma konusundaki gelişimini sürdürüyor. Ancak Instagram için aynı vaziyet söz konusu değil vakit geçtikçe ileti sistemini kullanan kullanıcı sayısında azalma söz konusu. Bunun farkında olan ekibi, çalışmalar sonrasında nasıl bir grafik beklediğini hep beraber göreceğiz.
 
Gönderilen iletilerin saklanmasını sağlamak kullanıcılar tarafından Instagram iletileşmelerinin kullanımı büyük oranda yaygınlaştırabilir. İlerleyen günlerde alınan kararın ne derece yararlı olduğunu hep beraber göreceğiz. Peki, siz Instagram tarafından yapılan iletileşme güncellemesiyle alakalı ne düşünüyorsunuz? Anketimize katılarak görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.