Yeni bir bulgu, Instagram'ın yakında videolu müzakere işine girebileceğinin emaresini veriyor!

İnstagrama bomba özellik mi geliyor ?

Snapchat'in popüler işlevlerini kendi üzerine ilave eden Instagram, yakında videolu müzakere yeteneği kazanabilir. Dedikodulara göre firma, bu özelliği geliştirmekle meşgul.

WABetaInfo, yeni videolu arama işlevini Instagram'ın herkese açık olmayan bir sürümünde Direkt Mesajlaşma bölümünde gördüğünü öne sürüyor. Siteye göre işlev, "bir başkasıyla aktif bir sohbet penceresini açtığınız anda kullanılabilir hale geliyor".

Başka bir söylemle videolu arama simgeü, sadece karşı taraf sohbet istediğinizi kabul ettiğinde görünüyor. Şu an direkt mesaj ekranında sağ üstte sadece bir "i" simgeünü görüyoruz.

 

Instagram'ın canlı yayın işlevine sahip olduğunu hesaba katarsak, videolu müzakere yeteneklerini kazanması çok zor bir iş olmasa gerek. Videolu sohbet, kullanıcıların birbirleriyle daha fazla zaman geçirmesini sağlayabileceğinden, Instagram'ın sahibi Facebook'un da yararına olabilir. Instagram'da daha fazla kalmanız, daha fazla reklam görmeniz ve Facebook için daha fazla gelir anlamı taşıyor.

Facebook'un sahibi olduğu WhatsApp ve Messenger'da da videolu müzakere işlevleri var. Instagram'ın bu gruba katılmasıyla firmanın diğer videolu müzakere uygulamalarının nasıl etkileneceği merak konusu.