Instagram, Twitter'ın retweet özelliği gibi bir "re-gram" özelliğini test ediyor! Bakalım detaylar nasıl.

Instagram'a Re-gram Geliyor!

Instagram, profesyonel veyahut amatör fark etmeden tüm resim tutkunlarını bir araya getiren mükemmel bir sosyal medya platformu olsa da, diğer platformlarda bulunan yine paylaşma özelliğine sahip olmaması, başkalarına ait gönderileri paylaşmayı zorlaştırıyordu. İzlediğiniz birinin gönderilerini kendi takipçilerinizle paylaşmak, ve bunu kaynak göstererek yapmak yakında Instagram'da mümkün olacak.
 
Techcrunch'a göre Instagram şu an yorum ve çıkarma özelliklerine sahip bir 'regram' özelliğini test2 ediyor. Tabii ki, şayet isterseniz saklılık ayarlarından bu özelliği kapatabileceksiniz. Bu özelliğin eksikliği, kullanıcıları ekran görüntüsü alarak tekrar paylaşmak zorunda bırakıyordu. Instagram şu an bu vaziyete karşı da bir önlemi şu an test2 ediyor, fakat yine paylaşma özelliği zati ekran görüntüsü alarak paylaşanları büyük ölçüde azaltacaktır.
 
Şayet Instagram bu özelliği uygulamayı çok kalabalık hale getirmeden uyarlamayı muvaffak olursa, platformda bulunan büyük bir eksiği kapatmış olacak.