Sosyal medyada en çok kullanılan uygulamalardan biri olan instagram yeni bir özellik için testlere başladı. Detaylar haberimizde...

Instagram yeni bir özellik test ediyor!

Instagram, kullanıcıların metin tabanlı iletileri resimlere veya videolara alternatif olarak paylaşmaları için Hikayeler içinde yeni bir "Tür" özelliği test2 ediyor . Geçen Aralık ayında Japonya'daki kullanıcılar arasında görülmesine karşın, şimdi seçkin Avrupa grupları için de geçerli.

Bu özellik, Boomerang ve Live gibi sıradan diğer seçeneklerin yanında, Hikayeler'de olduğunda ekranın alt bölümünde ayrı bir seçenek olarak görünüyor. Tür seçildikten sonra, arka tasarı ve yazı tipi için değişik seçenekler yazabilir ve bunları seçebilirsiniz.

Bu özellik Instagram'da zati yapılabileceklerden çok değişik değildir. Aynı şeyi ele geçirmek için, bir resim seçin, üstteki kalem aracını tıklayın, bir renk seçin ve yazmak için boş bir yüzey oluşturmak için ekranda basılı tutun. Buna ek olarak, yeni uygulamada, düşünülen arka plan parlak bir ombré, bu renkli arka plan ile Facebook vaziyetlerinin beceri veren veriyor. Mashable , kullanıcıların arka plan için bir resim kullanma seçeneğine sahip olacağını söylüyor. Metin tabanlı içeriği Hikâyeler içerisinden paylaşmak için bir kısayol oluşturmak, insanların platformda yaptıklarına hitap eden faydalı bir araçtır, sadece bir veya iki adım daha fazladır. Instagram'ın daha yaygın bir şekilde dışarıya fırlayıp dönüşmeyeceği belli değil.

Instagram'ın test ettiği başka bir özelliği de bildiren Tür ile ilgili kapsamı geniş bir rapora sahip: ekran görüntüsü bildirimleri. Rapora göre, bir takım kullanıcılar "Bir sonraki hikayenin ekran görüntüsünü alırken onu yayınlayan kişiye haber verilecek" diyen bir ekran görüntüsü aldıktan sonra yeni bir ikaz açtığını görüyorlar.