Instagram'ın APK dosyasında yer alan kodlar, uygulamanın görüntülü ve sesli görüşme özelliği ile WhatsApp'a rakip olacağını gözler önüne seriyor.

Instagram, WhatsApp'a rakip oluyor!

Snapchat'i atılımları ile piyasadan resmen silen Instagram, yeni özellikler sunmak için yeniden kolları sıvamış vaziyette. Instagram, bu sefer de WhatsApp'a rakip olacak gibi görünüyor.
 
Facebook bünyesinde yer alan Instagram, son güncellemesi ile kendini ele verdi. Android için Instagram'ın APK dosyasında; action_call ve video_call sembollerinin bulunduğu keşfedildi.
 
Görüntülü ve sesli görüşme için hazırlık yaptığı düşünülen Instagram'ın, bu özelliği sunması için daha çok vaktin olduğunu söyleyebiliriz. Elinde WhatsApp gibi bir kozu da bulunduran Facebook, her iki platformu da birbirine bağlayarak bu işten en az gider ile çıkabilir.
 
 
Piyasada rakipsiz olarak gösterebileceğimiz Instagram, tahminlerimize göre; sene sonu Snapchat'in iflas açıklamasına da kapı aralayacak. Kylie Jenner'ın bir Tweet'i ile %8 pay kaybeden Snapchat'i daha zorlu günler bekliyor.