Artık Instagram Hikayelerinizin kimler tarafından ekran görüntüsü alındığını bileceksiniz. Haydi şimdi detaylara bakalım:

Instagram Hikayeler'e Güncelleme Geliyor!

Yine paylaşım özelliği sunan Instagram'ın, şimdi de hikayeler bölümünden ekran görüntüsü alma ikazlarını test2 ettiği söyleniyor. Instagram, bu yeni özellik sayesinde biri başkasının hikayesinin bir ekran görüntüsünü aldığında artık kullanıcılar bunu bilecek. Bu özellik şu an için test mertebesinde olduğundan, sadece seçilen kullanıcılar için hudutlu ve hikayeyi yayınlayan kullanıcı, bir sonraki ekran görüntüsü alınışında haberdar edileceğine değin bir ikaz alıyor.
 
Bu testin bir parçası olan kullanıcılar, hikayelerin ekran görüntülerini hikaye görüntüleyenler listesinden kimin aldığını görebilir ve resimlerinin ekran görüntüsünü alan herkesin yanında yeni bir kamera deklanşör logosu görecektir. Netleştirmek için, Instagram özel bir bildirim göndermeyecek, aksine yalnızca hikaye izleyiciler listesinde görünecektir.
 
Instagram'ın bu özelliği uygulamadaki fikri, kullanıcı etkileşiminde ne kadar tesirli olduğunu görmek. Kullanıcılar, içerik oluşturucuyu bilgilendirmeden ekran görüntüleri alamazlarsa, Hikayeler izleyicisini kaybetme rizikosu de bulunuyor.
 
Bu özellik hikayenizin kimler tarafından kaydedildiğini bilmeniz açısından güzel fakat saklı kayıtçılar için can sıkıcı olabilir.