Dünya’nın ilk instagram korku dizisi için geri sayım başladı. Başrollerini Erkan Çelik ve Gizem Nur Tabiat’nın paylaştığı ‘Eşik’ isimli dizi dünyada instagram üzerinden yayınlanan ilk korku dizisi olma özelliğini taşıyacak. Eşik, instagram sayfası üzerinden 59 saniyelik bölümler şeklinde paylaşılacak.

İlk İnstagram Korku Dizisi Başlıyor : EŞİK

Instagram’ın ilk dizisi Eşik’in konusu da dikkat çekiyor. Orta yaşlarının başında olan Fikret, bir yıl önce eşini kaybetmiştir. Eşini kaybetmesiyle tinsel çöküntü içine giren Fikret, kendini toplumdan bütünüyle soyutlamış ve şehir dışında bir hanede yaşamaya başlamıştır. Bu süreçte ona eşlik eden tek kişi bahçıvanlığını yapan Kasım’dır. Fikret’in iki iddiası vardır. 

Birinci iddiası, eşinin ölümüne neden olan üç kişiden ikisini kendisinin öldürdüğüdür. İkinci iddiası ise, öldürdüğü iki insanın ruhlarının onu rahatsız ettiğidir. Özellikle geceleri duyduğu sesler ve gördüğü karaltıların gittikçe yaklaştığını hisseder ve bunun kendisi için tehdit oluşturduğunu düşünür. Kendini müdafaa etmek isteyen Fikret bunlarla mücadele etmeye başlar.