Uzun bir süredir gündemde olan sosyal medya sitesi Facebook’un beğenmedim tuşu geliyor. Facebook tarafından da doğrulanan beğenmedim tuşu bakalım nasıl görünüyor?

Facebook'a beğenmedim tuşu geliyor!

Facebook beğenmedim tuşu doğrulandı!

Günümüzün en popüler sosyal medya platformu olan Facebook kendisini her geçen gün yeni özelliklerle bir ileriye taşımaya çalışıyor. Bu bağlamda platform hikayeler özelliğini devre almış ve gönderiler için çeşitli ifadelerin kullanımını devreye almıştı.
 
Halihazırda Facebook üzerinde paylaşılan gönderilere Beğen, Muhteşem, Hahaha, Akılalmaz, Üzgün ve Kızgın ifadelerini bırakabiliyorsunuz. Ortaya çıkan bilgilere göreyse artık bu ifadelerin arasında beğenmedim ifadesi de geliyor.
 
Facebook’un AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’deki Android kullanıcılarının yüzde 5’lik bir bölümünde tecrübeye sunduğu bu özelliği beğenmediniz gönderilerde kullanabileceksiniz.
 
Ardında ise neden beğenmedinizi söyleyebileceğiniz bir listede size sunulacak. Bu listede içeriğin “saldırgan” veyahut “yanıltıcı” olduğu bilgisi çoksa gönderi Facebook’a bildirilecek ve şart olan yapılacak.
 
Bunun yanı sıra aldığınız beğenilmemeler açıklar veya beğeni ifadelerinin arasında direk gözükmeyecek. Buradan çıkan sonuçsa Facebook’un bu işlemi mahzurlu içeriklere karşı geliştirdiğini söylemek mümkün.