Son günlerde ismini sıkça duymaya başladığımız “Vero” Facebook‘u tahtından edebilir.

Facebook'a Yeni Rakip Geliyor; Vero

Facebook bir dönemin en popüler sosyal ağıydı. İnstagramı’ın hayatımıza girmesiyle daha önceki alakasını kaybetmeye başladı. Şimdi de Vero tehlikesiyle karşı karşıya görünüyor. Çünkü bu ağın ismini daha sık duymaya başladık.
 
Vero, aslında çok yeni değil. Geçtiğimiz sene Nisan ayında heyetti. Ancak son günlerde “daha az sosyal medya, daha fazla sosyal hayat” sloganıyla bir anda yükselişe geçti. New York’ta kurulan Vero, resim, müzik, kitap, irtibat, film/TV ve yer olmak üzere 6 değişik kategoride gönderi oluşturmanıza imkan sağlıyor. Böylece daha karmaşık içeriklere daha kolay erişme olanağı sunuyor.
 
Vero, sosyal medya uygulamalarındaki fazla arkadaş sayısına da bir çözüm getiriyor. İlave etmek istediğiniz arkadaşlarınızı; tanıdık, arkadaş ve yakın arkadaş seçenekleriyle kaydedebiliyorsunuz. Arkadaş ilave etmenin yanı sıra takipçiler de edinebileceğiniz Vero’da hashtag kullanımı da var. Ayrı olarak bir de sohbet bölümü bulunuyor.
 
Uygulamanın Türkçe dil seçeneği de mevcut. Şu an için App Store ve Google Play Store üzerinden ücretsiz olarak indirebildiğiniz Vero, ilerleyen vakitlerde aylık ücret alabilir. Çünkü reklamsız bir ağ oluşturmayı amaçlıyor.